24 Temmuz 2012 Salı

Anaokulu Malzemeleri

Bu gün çok mutlu bir gün ve için içime sığmıyor benim.
Miniğim bu yıl anaokuluna başlıyor. Daha önce bir kaç ay kreşe gitmişti ama bir türlü alışamamıştı. Şimdi ise mini mini anaokullu oldu. Okulumuz çok şükür bütün isteklerimize, beklentilerimize yanıt verebilecek özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Anaokulu malzemeleri ve kalitesi çok ama çok iyi. Oğlum için herşeyi düşünmüşler. Bütün anaokulu mobilyaları tehlikesiz ve masaların kenarları yuvarlatılmış. Sandalyeler plastik fakat kırılmaz plastik sandalye ya da diğer adıyla dolgu sandalye. Oğlumun öğretmeni siz de oturun kırılmaz deyince şaşırdım. Hem plastik, hem kaliteli hem de ergonomik. Tam 120 kg taşıma kapasitesi varmış. Müthiş bir şey. Plastik dolgu sandalyeler keşke bizim çocukluğumuzda da olsaydı. Çok rahat ve rengarenk. Sınıfları cıvıl cıvıl renklerde.

Baktım oğlum harıl harıl bir oyuncakla oynuyor. Sonradan öğrendim o oyuncaktan ziyade bir eğitim aracıymış. Ne bu dedim öğretmen bu büyükten ahşap blok dedi. Kare, üçgen, yuvarlak ve beşgenler var. Bunları üst üste dizerek kule yapmaya bayılıyor. Oğlum çok sevdi bu etkinliği.
İyi ki dedim böylesine şirin ve güzel bir okulumuz var, iyi ki bilinçli bir aileyiz. İyi ki güzel malzemeleri olan, güvenli ve sağlıklı bir anaokulu seçmişiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder